Írók  |   Főoldal  |   Keresés  |   Toplista  |   Játékosok  |   Kedvenc játékaink  |   BEJELENTKEZÉS

Kvíz Klub

Témakörök
Csillagászat
Egyéb
Film, színház
Földrajz
Irodalom
Képzőművészet
Komolyzene
Könnyűzene
Mitológia
Nyelvi kérdések
Sport
Természettudomány
Történelem
Tudomány-technika


Kvíz játékok
Játékszabályok
Basic Kvíz
Classic Kvíz
Inverz Basic Kvíz
Inverz Classic Kvíz
Anagramma Basic Kvíz
Anagramma Classic Kvíz


   
Sport
Készítette: Rie
 
Melyik olimpián nem szerzett aranyérmet ökölvívásban Papp László?
 
Melyik olimpián nem szerzett aranyérmet ökölvívásban Papp László? 
 
1960-ban Rómában 
 

Papp László (1926 – 2003) magyar ökölvívó, olimpiai bajnok.

Magyarország, és a világ egyik leghíresebb ökölvívója, aki 1948-ban a londoni, 1952-ben a helsinki és 1956-ban melbourne-i olimpián nyert aranyérmet. A Budapest Bástya és a Budapesti Vasas bokszolójaként közép-, majd nagyváltósúlyban indult, 1946 és 1956 között hét országos bajnokságot nyert. Kétszeres amatőr Európa-bajnok. Az 1948-as londoni olimpián középsúlyban, 1952-ben Helsinkiben és 1956-ban Melbourne-ben nagyváltósúlyban diadalmaskodott. Ez a páratlan bravúr – 12 évig megőrizni a trónt – neki sikerült először. Azóta Teofilo Stevenson és Félix Savón (mindketten kubaiak) volt képes erre.

Szerzett érmek
Ökölvívás
Olimpiai játékok
Arany1948 LondonKözépsúly
Arany1952 HelsinkiNagyváltósúly
Arany1956 MelbourneNagyváltósúly

Papp Lacit mindmáig az ökölvívás legnagyobbjai közt tartják számon, Joe Louis, a Barna Bombázó, Muhammad Ali (Cassius Clay) és Iron Mike Tyson társaságában, jóllehet nem volt sem fekete bőrű, sem amerikai, sem nehézsúlyú, és profi pályafutását sem sikerült világbajnoki címmel megkoronáznia: az Európa-bajnoki övig jutott. Máig nem pontosan tisztázott politikai okokból nem engedték megküzdeni a világbajnokságért. Profiként 1957-től 29 találkozót vívott, ebből huszonhetet megnyert és kettő döntetlennel zárult, azaz veretlen maradt.

Mestere a legendás edző Adler Zsigmond volt, akivel majdnem tökéletes párost alkottak. Adler verhetetlen volt abban, hogy tudta, mikor milyen instrukciókkal kell a kötelek közé küldenie tanítványát.

Visszavonulása után edzőként tevékenykedett, a válogatott szövetségi kapitányaként, Adler Zsigmond társaságában is számos siker kovácsa volt. A legemlékezetesebb talán a papírsúlyú Gedó György olimpiai aranyérme (München, 1972).

Hosszú, súlyos betegség után életének 78. évében távozott az élők sorából. Hosszú évtizedekig, egészen haláláig a XII. kerületi Óra utcai lakásában élt.


 
***
©2011 Kvíz Klub | Szabályzat